Zadzwoń 500 22 44 25

JAK ZMIENIĆ BIURO RACHUNKOWE I KIEDY WARTO TO ZROBIĆ?

Najkrótsza odpowiedź na pytanie "Jak zmienić biuro rachunkowe?" brzmi "Przyjdź do Dobrego Biura S.C.".
Zajmiemy się wszystkimi formalnościami (oczywiście bezpłatnie). No, ale po kolei....

Kiedy warto zmienić biuro rachunkowe?

Zmiany biura rachunkowego można dokonać w każdym momencie. Po podjęciu takiej decyzji należy złożyć wypowiedzenie umowy w obecnym biurze oraz odebrać dokumentację księgową (pamętaj taka dokumentacja jest Twoją właśnością i biuro rachunkowe musi Ci ją wydać).

Na pewno warto zmienić biuro rachunkowe zawsze wtedy kiedy jesteś niezadowolny z obecnej obsługi. Mogą to być przesłanki organizacyjne (np. obecna księgowa ma zbyt wiele firm do zaksięgowania i nie ma czasu, żeby go Tobie poświęcić) lub kwestie merytoryczne (zauważasz błędy w pracy księgowej - brak dokumentów lub optymalizacji kosztów albo niewywiązywanie się z terminów podatkowych).
Pamietaj, że przed organami podatkowymi to Ty jako przedsiębiorca odpowiadzasz za wszystkie błędy i przeoczenia. Oczywiście zawsze możesz w kolejnym kroku dochodzić roszczeń wobec biura rachunkowego. Ale czy warto? Czy nie lepiej współpracować z solidnym partnerem i nie marwić się o swoje rozliczenia?

Formalności związane ze zmianą biura rachunkowego.

Obecnie zmiana biura już nie jest trudnym i skomplikowanym procesem. Po zmianie przepisów z września 2018 formalności naprawę jest niewiele, a co najważniejsze możesz liczyć na naszą pomoc.

  • Jeżeli prowadzisz działalność w oparciu o wpis do CEiDG, to obecnie nawet nie musisz zgłaszać zmiany biura rachunkowego. Jeżeli zmienia się adres przechowywania dokumentacji księgowej, to należy jedynie złosić ten fakt. A i tak można to zrobić przez internet.
  • Jeżeli firma działa w oparciu o wpis do KRS, to istnieje jedynie obowiązek złożenia druku NIP-8. Druk ten jest składany przez internet.

I to wszystko. Niewiele. Prawda?
Poza tym w Twoim imieniu odbieramy dokumenty z poprzedniego biura. Na życzenie Klienta możemy również zweryfikować księgowania poprzedniego biura rachunkowego.

Outsourcing jako alternatywa zatrudnienia ksiegowej/księgowego.

Alternatywą zatrudnienia księgowej/księgowego na etat w firmie jest przekazanie obsługi księgowej zewnętrznemu podmiotowi - biuru rachunkowemu.
Przekazanie prowadzenia księgowości naszemu biuru niewątpliwie wiąże się z wieloma korzyściami. Oto najważniejsze z nich:

  1. firma nie ponosi kosztów szkoleń, chorób i urlopów księgowego - obsługa księgowa to stała zryczałotwana opłata,

  2. usługi (pomimo outsourcingu) mogą być wykonywane w siedzibie Klienta z wykorzystaniem jego programu księgowego,
  3. usługi świadczone są przez doświadczoną księgową - firma nie musi przeprowadzać procesu rekrutacyjnego ani doszkalać pracowników,
  4. przejmujemy ryzyko ewentualnych błędów; posiadamy rozszerzone ubezieczenie OC,
  5. firma nie ponosi konsekwencji nagłej nieobecności księgowej (np. długotrwała choroba) - nasze biuro jest zawsze do Twojej dyspozycji,
  6. w okresie trwania umowy cały czas masz dostęp do swoich dokumentów księgowych i wyniku finansowego.

KORZYŚCI WSPÓŁPRACY Z NAMI

- rzetelne i terminowe świadczenie usług,
- wykorzystywanie najnowszych programów księgowych zgodnych z obowiącymi przepisami,
- bezpłatny udział w kontrolach,
- stały wgląd w wynik finansowy firmy,
- wpracie na każdym etapie rozwoju


NASZE USŁUGI

Świadczymy kompleksowy wachlarz usług księgowo-podatkowych:
- księgi handlowe,
- ksiąga przychodów i rozchodów,
- ryczałt,
- ewidencje VAT i pliki JPK,
- rozliczenia płac i prowadzenie kadr,
- wyprowadzanie zaległości


KONTAKT

Siedziba naszej spółki mieści się w Tarnowskich Górach przy ulicy Okrzei 1 (przed budynkiem znajduje się bezpłatny parking dla klientów).

Telefony:
500 22 44 25
609 97 26 26

biuro@dobrebiuro.eu